Returning of the written off #15*invited only* - Page 18

Created

Last reply

Replies

1002

Views

67830

Users

8

Likes

3877

Frequent Posters

Bikica_Biki thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 6 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 10 years ago
 I da zavrsim onako u vecerasnjem stilu,a vama zelim carobnu i mirnu noc. Laku vam noc!

                     

         
Edited by Bikica - 10 years ago
smeker thumbnail
Anniversary 12 Thumbnail Group Promotion 6 Thumbnail
Posted: 10 years ago

Originally posted by: Daltoni



Da, Smeki..nisam ni mislila da si odjednom postala ljubitelj P decka..zapravo,toliko ne volis one koji se njoj dopadaju,da si mi sumnjiva,da ti se mozda ona ne dopada i da imas "onaj" ukus ..🀣 A Prats na ovoj slici kao da nosi vencanicu (kod nas bi bila bela-kod njih je crvena..ali ona je vec odavno nasa πŸ˜‰ )


Dal to ja imam zastitnicki stav ima tako lepih momaka u njenom okruzenju a ona s ovim fujj ,a da sam ona ... vi bi to prve znale πŸ€£
smeker thumbnail
Anniversary 12 Thumbnail Group Promotion 6 Thumbnail
Posted: 10 years ago

Television industry has often seen co-actors falling in love or having a great bond of friendship. But there are actors who take the other route and get into some problematic situations with their co-actors.

And it now looks as though the beautiful Anandi and the handsome Shiv, essayed by Toral Rasputra and Siddharth Shukla in Colors long-running show Balika Vadhu have some personal problems brewing.

A reliable source from the sets of Balika Vadhu told us that Siddharth and Toral were very pally and in good terms when the latter actually entered the Sphere Origins show as the new Anandi, that is post Pratyusha Banerjees replacement. However, things apparently went wrong between them when they were out shooting in Kashmir for their extensive honeymoon sequence. Our source went on to say that the reason for this is actually a major rift that happened in Kashmir between the two for certain reasons.

And when they got back, things were not the same. And till date, the two of them do not converse on the sets beyond discussing their lines and scenes, or when media is around.

We tried calling Toral and even sent her a text message, but she chose not to respond.

When contacted, Siddharth told us, No, there is nothing like that. We share a very professional relationship. But there is nothing that we are not on talking terms.

Well, this is not the first time that we have seen such things happening in television. According to rumours, even the very popular onscreen jodi of Karan Mehra and Hina Khan of Yeh Rishta Kya Kehlata Hain do not share a good off-screen rapport, and the same can be said of Sanaya Irani and Farhan Khan in Chhanchhan.
Must say, if this is the case, then Siddharth and Toral do a fantabulous job as their romance and chemistry onscreen is superb.



Television industrija je esto vidi ko- glumci zaljubljivanja ili ima veliku vezu prijateljstva . Ali postoje glumci koji uzimaju drugim putem i da se u nekim problematinim situacijama sa svojim saradnicima aktera .
I sada izgleda kao dalepa Anandi izgodan iv , essaied po Toral Rasputra i Siddharth SHUKLA u bojama dugotrajna ou Balika Vadhu imaju neke line probleme piva .
Pouzdan izvor iz kompleta Balika Vadhu nam da Siddharth i Toral su bili veoma drugarski i u dobrim odnosima kada je on zaista uao u sferu Poreklo pokazati kao novi Anandi , koja je posle Pratiusha Banerjees zamena . Me'utim , stvari oigledno bilo u redu izme'u njih kada su bili van pucnjava u Kamiru za njihovu iroku medeni mesec nizu . Na izvor je rekao da je razlog za to je zapravoveliki raskol koji se desilo u Kamiru izme'u njih iz odre'enih razloga .
A kad su se vratili , stvari nisu iste . I do danas ,njih dvoje ne razgovaraju na skupovima van prodiskutuju svoje linije i scene ili kada je oko medija .
Smo zvali Toral i ak joj je poslao SMS poruku , ali je odluio da ne odgovori .
Kada kontaktirao , Siddharth nam je rekao , ne , ne postoji nita slino . Delimo veoma profesionalan odnos . Ali, ne postoji nita to nismo govorili o uslovima .
Pa , ovo nijeprvi put da smo videli takve stvari deavaju na televiziji . Prema glasinama , ak iveoma popularan na ekranu Jodi od Karan Mehra i Hina Kan Ieh Rishta Dara Kehlata Hain ne dele dobar odnos van ekrana , aisto se moe re‑i i za Sanaia Irani i Farhan Khan u Chhanchhan .
Da kaem , ako je to sluaj , onda Siddharth i Toral uradi Fantabulous posao kao svoju romansu i hemije na ekranu je super .

Edited by smeker - 10 years ago
nn027 thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 8 Thumbnail + 2
Posted: 10 years ago
Edited by nn027 - 10 years ago
Drya thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 5 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 10 years ago
Sjajno Bikice πŸ‘
Drya thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 5 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 10 years ago

Originally posted by: smeker

Jeste li sve otisle na spavanje?Petak je Drya,Dal πŸ˜ƒ

Jeste Smeki bio petak,ali ja i petkom ustajem u pola 6 πŸ˜• Negde usput sam zaspala,ne znam kako ne znam kada πŸ˜†πŸ˜‰
Drya thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 5 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 10 years ago

Originally posted by: nn027

Ja se Badi tome radujem. Zaista. Drago mi je sto cemo imati priliku da je gledamo posle toliko vremena.
Smeki , korak po lorak pa ce i ovaj drugi deo tvoje zelje da se ostvari πŸ˜‰ Nadam se da ce se naci  i neki dobar frajer u BB πŸ˜›
I'm looking forward to it Buddy. Indeed. I'm glad we have the opportunity to look after all this time.
Smeki step by lorak and will read the rest of your desire to make Wink hope you will find some good guy in BB Tongue

I ja se radujem...Meni svejedno,samo da je gledam,a plus BB mi je omiljeni rijaliti πŸ˜ƒ 
Drya thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 5 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 10 years ago

Originally posted by: Bikica

Evo mene. Vece uz nase cenjene pisce,pesnike. primetila sam da mnogi vole da citaju literaturu pa odlucih da se veceras pozabavimo istom.πŸ˜›

Za pocetak Ivo AndricπŸ˜‰
Nema te sposobnosti ni te dobre osobine koju mi ne bismo zeleli da pripisemo sebi; samo to tu elju ucutkava u nama kontrola razuma, ali ograniceni i jednostavni ljudi ne umeju da je sakriju, nego govore o njoj otvoreno i javno se brukaju i cine smesnim.

Svakom je njegova visina najvisa. I kad pijanstvo visine zavrti coveku mozak, onda nema mere ni razlike. Nema visih ni nizih tornjeva. Sve su vrtoglavice jednake.

Ima u jednim ljudima bezrazlonih mrznji i zavisti, koje su vece i jace od svega to drugi ljudi mogu da stvore i da izmisle.

Drskost i upo*nost su brat i sestra. Drski i upo*ni ljudi nikad se ne mogu popraviti u svojim manama i slabostima, jer oni, ne osetivi nikad rdjave posledice svojih mana na sebi, i ne primecuju da ih imaju. I stoga treba od takvih ljudi bezati sto dalje.

Ima ljudi koji se neceg plase ili stide, nesto zele da sakriju. I upravo zbog toga oni svojim pogledom stalno nastoje da privuku i zadrze tudji pogled, u zelji da ga vezu za svoje oci i da mu tako ne dopuste da ide dalje i da razgleda i ispituje.

Sta vredi imati mnogo i biti nesto, kad covek ne moze da se oslobodi straha od sirotinje, ni niskosti u mislima, ni grubosti u recima, ni nesigurnosti u postupcima, kad gorka i neumitna i nevidljiva beda prati coveka u stopu, a lepsi, bolji i mirniji zivot izmice se kao varljivo prividjanje.

Od straha su ljudi zli, podli i surovi, ali od straha mogu biti i darezljivi, pa cak i dobri.
Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je ziveti.

Here I am. Evening with our esteemed writers and poets. I noticed that many prefer to read the literature and I decided to deal with tonight istom.Tongue
For starters Ivo Andric
None of these abilities and good qualities that we would like to attribute to himself, only that this desire often put down to us control of reason, but limited and simple people do not know how to hide it, but talk about it openly and publicly embarrass and make funny.

Each has its maximum height. And when drunk dizzy heights man brain, then there is no measure of difference. There are no higher or lower towers. All are equal dizziness.

There are people in an unreasonable hatred and envy, which are bigger and stronger than anything else people can create and invent.

Audacity and perseverance are brother and sister. An audacious and tenacious people never can fix in their faults and weaknesses, because they do not ever feeling the consequences of their wicked flaw on it, and do not notice that they have. And therefore such people should run away as far as possible.

There are people who are afraid or ashamed of something, something they want to hide. And that is why they keep their views tend to attract and retain property view, the desire to link his eyes and he also does not allow to go further and to examine and investigate.

What is worth a lot and have to be something, when a man can not be free of the fear of poverty or meanness in his mind, no harshness in the words, in cases of uncertainty, when the sweet and steady and invisible misery follows in the footsteps of a man, a nicer, better and peaceful life are as deceptive mirage.

From the fears people are evil, vile and cruel, but fear can be generous and even good.
There were so many things in life which we feared. And it should. I should live.

Bikice da sam znala da ce biti vece pesnika i pisaca drmnula bi guaranu pa da uzivam sa vama πŸ˜‰
Drya thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 5 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 10 years ago

Originally posted by: nn027

Ne one su na zurci πŸ€£
No, they are at a party


Jeste jeste na zurci πŸ˜†

Drya thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 5 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 10 years ago

Originally posted by: nn027

Nabacila sam novi stajling. Mozda i mene prime  πŸ€£
I put new styling. Maybe I receive ROFL



Pa Badi kako da te primimo kad radis u NASA πŸ€£