Tujhse Hai Raabta Written Update and Daily Discussion Thread #15 - Page 2

Created

Last reply

Replies

1181

Views

36919

Users

20

Likes

1083

Frequent Posters

Nicoletadavid thumbnail
Anniversary 4 Thumbnail Group Promotion 3 Thumbnail
Posted: 3 years ago
#11

I don't understand why they both reject and malhar and anupria ?? on kalyani

Bacillusbadius thumbnail
Posted: 3 years ago
#12

Originally posted by: Nicoletadavid

I don't understand anything for a distant Kalyani to reconcile with malhar or what will happen next

Este doar o săptămână de salt în Tujhse Hai Raabta. Există atât de multe neînțelegeri, atât de multe schimbări au avut loc în personaje. Încet-încet audiența va primi răspunsuri, neînțelegerile vor fi șterse, Kalyani și Malhar în cele din urmă se vor reconcilia. Urmăriți serialul. Sa vedem

Bacillusbadius thumbnail
Posted: 3 years ago
#13

Originally posted by: Nicoletadavid

I don't understand why they both reject and malhar and anupria ?? on kalyani

Malhar consideră că Kalyani nu l-a informat că este în viață acum 5 ani, Anupriya acționează pentru a respinge în mod deliberat Kalyani, deoarece simte că este ghinionistă și poate că bunica lui Kalyani a amenințat-o (va primi răspunsuri în viitor)

GAYATHRINAYAR thumbnail
Group Promotion 5 Thumbnail Anniversary 4 Thumbnail
Posted: 3 years ago
#14

Simple reason

Unke dil mei ye kadvahat saroor hoginki zinda hone ke baavajood she didn't ardently look for them

5 years ke baad surprise I am alive bolke gale lagengi 

Mei toh thappad maroongi

She knew anuhar was alive but they lived believing she died 

Thats all

Intial reaction aise hi hoga if u genuinely love someone

Happiness hogi but gussa zyada aayenga


Hamare parents hum jab gir jaat he zyaada that aake hame pehle daat Lethe he uska baad hi chot ke baare mei enquire karte he 

Bas itni si bath he

Edited by GAYATHRINAYAR - 3 years ago
Nicoletadavid thumbnail
Anniversary 4 Thumbnail Group Promotion 3 Thumbnail
Posted: 3 years ago
#15

I only like it when the annulus vb de kaka dc malhar and the anupria are in shock there are many mysteries dc both are in shock malhar and anupria dc they are both so scared ..dc I reject kalyani there are many reasons

Bacillusbadius thumbnail
Posted: 3 years ago
#16

Originally posted by: Nicoletadavid

I only like it when the annulus vb de kaka dc malhar and the anupria are in shock there are many mysteries dc both are in shock malhar and anupria dc they are both so scared ..dc I reject kalyani there are many reasons

Vom cunoaște toate motivele. Lucrurile vor fi explicate în episoadele viitoare. Toată lumea va reunește în cele din urmă, cu siguranță, fie KalMa, KalMaSh, AnuYani, AnuSar etc.

Nicoletadavid thumbnail
Anniversary 4 Thumbnail Group Promotion 3 Thumbnail
Posted: 3 years ago
#17

do they want to protect her from something certain about her grandmother 

Nicoletadavid thumbnail
Anniversary 4 Thumbnail Group Promotion 3 Thumbnail
Posted: 3 years ago
#18

dc cries anupria when kalyani told him that malhar married another ???

Bacillusbadius thumbnail
Posted: 3 years ago
#19

Originally posted by: Nicoletadavid

I don't understand anything for a distant Kalyani to reconcile with malhar or what will happen next

Cred că Anupriya vrea să o protejeze de planurile rele ale bunicii. Cred că Malhar ji nu știu că bunica lui Kalyani se comportă așa. Orice ar fi, vom afla în episoadele următoare. Așa că urmăriți. Sa vedem

GAYATHRINAYAR thumbnail
Group Promotion 5 Thumbnail Anniversary 4 Thumbnail
Posted: 3 years ago
#20

Bhagu tell the Nico baba that we are not supposed to discuss epi before 8.30 pm she is revealing too much