Somewhere, over the rainbow #2 (Members Only) - Page 104

Created

Last reply

Replies

1079

Views

71677

Users

15

Likes

4956

Frequent Posters

NatalyMusketeer thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 6 Thumbnail Commentator 3 Thumbnail
Posted: 9 years ago

Originally posted by: loveansh

Good afternoon dear Friends 
Just wanted to inform you that I made new Rainbow CC
  , so when we finish this 150 pages we can move there. I also realized that I was not coming here as much as I like so; I decided that in third Rainbow I will try to be present at least once daily...guess you better prepare yourself for my long chappar

Link for new CC is here (I still has some things to add, but it is there, to be used when this one is finished) :


http://www.india-forums.com/forum_posts.asp?TID=4197498

Dobar Dan drage moje

Videla sam jucer da se ova Duga broj dva blizi kraju, pa rekoh, hajde da se bacim na posao i pripremim novi broj. I dok sam tako trazila one citate o Dugi i prijateljstvu koje je Neha postavila na prethodnim stranicama, zaprepastih se kada sam naisla na novog clana ove Duge, za koga nit sam znala, nit mi je netko javio da nam se pridruzio. Ja priznajem da sam u ovoj Dugi poprilicno zakazala sa mojim pojavljivanjem, sto mi je stvarno zao, jer mnogo volim ovo mesto i sve vas ovde. No, toliko se stvari nakupilo i uopste nisam sve postizavala. No eto odlucih da to promenim i da od sada na dalje svracam u Dugu jednom dnevno, da se ne bi desilo ono sto se desilo sa Danom ...Ja uopste nisam videla da je ona dolazila (u zadnje vreme uopste nemam vremena bilo gde da iscitavam sve neprocitane stranice, i onda mi, eto, mnogo toga promakne). No mislila sam da je Natali tu, moje OL dete i ortak u otvaranju ove Duge, pa da ce mi ona eventualno poslati PM sa porukom: Ubaci bre mama novog clana u spisak clanova.

Dakle, htela bih prvo da se izvinem Dani, Danilki sto sam propustila da joj pozelim dobrodoslicu ovde u ovo divno mesto i da je ubacim u spisak clanova ( ovo zadnje je sada ispravljeno i ona se nalazi na popisu clanova i ovog CC-a i sledeceg, novog koji sam otvorila) Jako mi je zao, sto nisam to na vreme videla, i zato bih htela sve vas da zamolim, a posebno Natali i Dusku, da mi posaljete PM ako ja recimo nisam ovde, i obavestite me da novi clan zeli da nam se pridruzi.

Ispod svakog mog posta ovde u dugi ima jedno dugme na kome pise PM, i kada tu kliknete, automatski ce se otvoriti  Privatna poruka, gde samo popunite subject, bilo cime, napisete recimo: zdravo..samo ne sme da ostane prazno, jer tada poruka nece otici, i napisete samo zelim da budem clan Duge i nema problema. pritisnete send i ja cu dobiti poruku. Jos jednom se izvinjavam Dani, sto nisam reagovala na vreme, ali ja sam tek danas videla njen post.


Dakle, ako citas ovo , draga Dano, zelim ti od sveg srca srdacnu dobrodoslicu u ovo mesto iznad Duge, sigurna sam da ces uzivati ovde sa svima nama        Star  DOBRO TI NAMA DOSLA !!! Smile

Napravila sam novi CC, u koji cemo svi preci, kada jednom ispisemo svih 150 stranica ove Duge, ne pre toga. Evo link od novog CC-a:

http://www.india-forums.com/forum_posts.asp?TID=4197498

I kao dokaz da sam potpuno odlepila, i da mi se desavaju stvari koje mi se pre nikada ne bi desile, je to da nisam ni primetila da je Duska promenila boju i postala tirkizna..

CESTITAM!!
       Prats je bila predivna jucer. Nadam se da ste svi gledali!!!Star




Draga mama 🤗, ja svratim na Dugu ali nisam uvek tu i nemam uvek vremena a ponekad ni volje da procitam bas svaki post... pa tako, mislim da ce tvoja Duska taj posao ortaka mnogo bolje da odradi od mene...😊

U svakom slucaju, i meni je zao zbog tog propusta sa Danilkom ali zato je sada jos gromoglasnije pozdravljam...DOBRO NAM DOSLA DRAGA DANILKA...🥳

Sneha.Love thumbnail
Posted: 9 years ago
Drago moje OL dete 🤗 Vidim sada ovde u ovim postovima da si bila bolesna i zao mi je zbog toga, nadam se da ide na bolje sa bronhitisom. Zelim ti brzo ozdravljenje. Zao mi je sto je i Gagi imao peh sa stepenistem i njemu takodjer zelim brzi oporavak.

To sto sam to tek sada videla, a ne onda kada se to i desilo, jos jedan je razlog vise da dolazim redovito u Dugu i to cu od sada da i radim, tako da vise nece biti nikakvih problema...sve je pod kontrolom.😊 Zelim ti brzi oporavak i sve najlepse.
❤️

Sneha.Love thumbnail
Posted: 9 years ago

Originally posted by: ahilajkula







Laku noc nasa najdraza Branka,mnogo te volimo ...divna si na sto i pedeset nacina 🤗 ⭐️  ❤️




Hvala ti draga Duska, od sveg srca. ❤️🤗

Prekrasne su sve kreacije koji si uradila i  postavila u ovoj Dugi . 👏👏👏⭐️
Odisu ljubavlju prema Sy i njihovom magijom.
⭐️
Sneha.Love thumbnail
Posted: 9 years ago

Originally posted by: Tulasi14

life is too short to waste doing nothing,make every day count because we all don't know when we will leave this world,Cherish every moment you have with loved ones and never regret anything in life,because everything happens for a reason.Look at  every day and smile that God kept us alive,because there is nothing sweeter than life.Yes we have so many questions but we will never get answers.

This endearing love letter is composed of my heart,
All our imaginations are melodious songs in the realm of eyes,
Every word we speak resonates the beautiful poems of our dreams,
No one can change our dreams and imaginations!
keep dreaming and love you all! To all my rainbowians! have a safe and healthy and happy weekend.❤️🤗



Dear Tulasi, ❤️🤗

This is so beautiful, and so true what you wrote...Nobody of us know when we will finish this Life journey...nor do we know what is awaiting  for us in the future, so the only time we actually have is now, this moment, and we have to do the best we can out of it...Love every word you wrote..wish you as well a beautiful Sunday😊, enjoy it with your Family
❤️

May you follow your dreams and always believe in yourself
Sneha.Love thumbnail
Posted: 9 years ago

Originally posted by: vibraj

Good morning friends, happy week-end. I still cannot get over the special episode of last night of HHN, got a hangover😊, our SagUn are too cute!

Nats, I know this is a CC, just got confused, so much into ATs now, btw, why are you not in Prats AT, do not see you there!



Good morning my dear Vibha ❤️   🤗

Happy Sunday to you. Enjoy it with your family 😊 I agree with you. A Friday special Diwali episode ohf HHN was really magically beautiful. SagUn were cute, and sweet and so hot on the end. 😳

Prats was so beautiful, she is such a great dancer.⭐️
I truly loved the whole episode, and I am really happy that Prats choose HHN for her comeback.
👏








Sneha.Love thumbnail
Posted: 9 years ago

Originally posted by: Tulasi14

PART-15

Sid and Usha were holding hand in hand got down the hill and walked to wards the creek.It was perfect place for the couple to have some privacy.Only nature and them ,they can hear the chirpy birds and the cool breeze blowing from north to west signally the entrance of the fall.Usha sat on the rocks and was in to deep thoughts,looking at her pale face and weak body,he was much worried.Hiding all his feelings, Sid
 called Usha couple of times,finally the third time she responded.Hmmm,Ya,Sid,Where are you.She said I am with you but just enjoying the peacefulness of this place.I love this place can we come here every weekend.Sure dear ,any thing you ask.Usha,in a teasing way you will do any thing for me.Ask and see,hmmm.

let me think,she got up from the rock where she was sitting and her leg slipped and she fell in to water.Sid noticed that but I could not prevent her from falling.He was upset,Looking at is upset face,Usha said kya hua?(what happened)Sid you do not look good .To cheer him up she started splashing water on Sid and  he reciprocated in the same way, but later realized they don't have an extra pair of clothes.He cursed himself that he forgot ,Usha is very sensitive to cold.He said Usha stop splashing the water.We do not have extra pair of clothes and We have to be out of here before it gets darker.We Both got out of water.Usha was feeling uncomfortable because her clothes were wet and she looked at Sid.Sid went up the hill,to grab is jacket.By then I started shivering and saw some sunlight if I walk few feet,I will be there but the path was hard with lot of small rocks.Sid saw from up that  I was walking to wards that area,he screamed from there Usha stop don't go that area is prohibited for common people.She did hear him but unable to understand what he said? Moved forward,there her feet got tangled in a wire and  she screamed  Sid save me and Sid trotted as fast as he can and reached Usha by then her body turned blue due to the shock.That was a trap for wild animals with minimum shock  for the animals  and they. collapse but will be alive.Usha being very tiny her body collapsed with her hefalth issues this is one more complication to add to her list of  health problems.looking at her he was helpless and his brain went in to shock.He came in to senses and controlled emotions and started putting his mind to work.He wore his shoes,then got a long stick and tore the sleeves his jacket and used them as gloves and with great difficulty he got her out of the trap.Her body was lifeless and was shaking because of cool weather and she was wet from the water.He checked her pulse and it was very week.Being a doctor himself he always has an emergency kit.He laid her down and used the stethoscope and checked her pulse and blood pressure.It was so week and have trouble breathing.He has no choice but give her CPR.So,immediately started mouth to mouth and with in few minutes she was revived and her body responded .She opened her eyes and said sorry Sid.He put his finger on her mouth and said be quite.They did not pay attention to time and it is turning dark.Usha slowly sat and Sid gave her the sleeveless jacket and she looked at him.She told what happened A tear plumped in the corner of her eye.She wants him to hug her and tell him all her worries but this is not the time.Sid wanted to take her close,cradle her head and say,what is that hurting her and why is she not opening up.In her thoughts Usha ,touch me.she thought my arm,my hand  and hold me close to your heart Both struggling with there feelings,came out of there thoughts.




Note:FF on page 119 and  120 and 127




Translation/Prevod:

Petnaesti Deo

Sid i Usha su se drzeci za ruke spustili  niz padinu brezuljka i prosetali do potoka. Bilo je to savrseno mesto za mladi par da ima malo privatnosti. Samo priroda i oni. Mogli su da cuju cvrkut ptica i prohladni povetatrac, koji je puhao od severa ka zapadu, i nagovestavao dolazak jeseni. Usha je sela na kamen i zadubila se u svoje misli.. Gledajuci u njeno bledo lice i oslabljeno telo,  bio je jako zabrinut. Skrivajuci sva svoja osecanja, Sid je pozvao Ushu nekoliko puta. Konacno je treci puta ona odgovorila: Hmmm, da Sid? Sid ju je pitao gde je ona? Ona mu je odgovorila da je tu sa njime, ali da trenutno uziva u tisini i miru ovoga mesta. Usha: Svidja mi se ovo mesto. Hajde da dolazimo ovde svakoga vikenda! Sid: Svakako draga, sve sto ti kazes. Usha ga je zadirkujuci upitala: Ti ces uraditi bilo sta za mene? Sid: Kazi sta zelis i vidi sta ce se desiti! odgovorio je Sid.

Usha: Hmmm, cekaj da razmislim. ustala je sa mesta gde je sedela, njena se noga poskliznula i upala je u vodu. Sid je to primetio, ali nije mogao da je spreci da padne. Bio je uznemiren. Gledajuci u njegovo zabrinuto lice, Usha ga je pitala: Sta se desilo?  Sid ne izgledas dobro! Da bi ga povratila, pocela je da ga prska sa vodom, i on joj je odgovorio na isti nacin. Kasnije je shvatio da nemaju sa sobom rezervnu odecu. Proklinjao je sebe sto je to zaboravio. Znao je da je Usha jako osetljiva na prehladu.

Rekao joj je da prestane da se prska sa vodom. Sid: Nemamo rezervnu odecu i treba da odemo odavde pre nego sto padne mrak. Oboje su izasli iz vode. Usha se osecala neprijatno jer joj je odeca bila mokra, i pogledala je u Sida. Sid se popeo uz brezuljak da joj donese jaknu. Do tada sam ja pocela da drhtim i ugledala sam osuncano mesto i krenula prema njemu.. Sporo sam isla jer je staza bila zeska, puna malih kamencica. Sid je ugledao sa vrha brda kuda sam krenula, i poceo je da vice: Usha nemoj da ides tamo,  zabranjen je prolaz za obicne ljude. Ja sam mu cula glas, ali nisam mogla da razumem reci. Kada se jos vise priblizila, njena se noga zaplela u zicu, i ona je vrisnula. Sid je trcao nizbrdo najbrze sto je mogao da me spasi, i stigao je do mene pre nego sto je moje telo poplavilo zbog soka. Bila je to zamka za divlje zivotinje, sa minimalnim protokom elektricne energije, kako ih ne bi ubila struja, vec samo osamutila na neko vreme. Oni bi samo kolapsirali, ali bi i dalje bili zivi. Usha, posto je bila sicusna,  njeno je telo je kolapsiralo od zdravstvenih problema. On se vratio u stvarnost,  i kontrolisuci emocije, poceo je dada radi ono sto mu je njegov um govorio. Nosio je svoje cipele i uzeo dugacki stap i pocepao rukave svoje jakne i iskoristio ih kao rukavice, i uz velike je poteskoce uspeo da je izvuce iz zamke. Njeno je mokro telo bilo bezivotno, i treslo se zbog hladne vode. Proverio je njen puls i on je bio vrlo slab. Posto je on bio doktor, uvek je uz sebe imao stvari za prvu pomoc. On ju je polegnuo i uzeo stetoskop i proverio njen puls i pritisak. Bio je slab i ona je jedva disala. Nije imao drugi izbor, vec da joj da CPR - vestacko disanje. Istog je trenutka stavio svoja usta na njena, i za nekoliko se trenutaka ona povratila i njeno se telo pomerilo. Otvorila je svoje oci i rekla: Izvini Sid. On je stavio svoj prst na njene usne i rekao joj da bude tiho. Nisu obratili paznju na vreme i mrak je poceo da se spusta. Usha je polako sela, i  Sid joj je dao svoju jaknu bez rukava, i ona ga je pogledala. Rekla mu je sta se desilo. Suza se pojavila u uglu njenog oka. Zelela je da je on zagrli, i da joj kaze sve svoje brige, ali to nije bilo vreme.
Sid je pozeleo da je privuce blize, prigrli je i da je pita sta je to sto je boli i zasto ne zeli o tome da prica. U mislima je Usha govorila: Dotakni me, moju ruku, moje prste, i drzi me blizu svoga srca. Oboje su se borili sa svojim osecanjima, i izasli iz svojih razmisljanja.

Nastavit ce se...


vibraj thumbnail
Visit Streak 500 0 Thumbnail Visit Streak 365 0 Thumbnail + 6
Posted: 9 years ago
Tulasi, loved your latest update, you are a star, apart from tracing the feelings of Sid and his Usha, you wrote beautifully on parents, very valuable words, very touching!🤗

Nataly, did not know you were so unwell, take care dear and get well soon, I will pray for you! So sorry to learn about your husband too, hope he too gets well, my prayers, a big hug to you🤗

I know Nats you asked for your name to be removed from SagUn AT but you are a member of Prats AT, never mind if you do not follow HHN, at least come to be with us at the Prats AT, we miss you🤗
Sarica thumbnail
Anniversary 9 Thumbnail Group Promotion 5 Thumbnail Commentator 1 Thumbnail
Posted: 9 years ago
Good morning/afternoon my dear friends🤗
ahilajkula thumbnail
Anniversary 11 Thumbnail Group Promotion 6 Thumbnail Commentator 3 Thumbnail
Posted: 9 years ago

Sagarika i Banti


Moja najdraza Nataly ,ovo sam stavila na Dugu ,da vidis kako je ovaj divni ,simpaticni djecak postao veoma lijep uz nasu Pratyushu. 
Iako sam bila zabrinuta za tebe, mislila sam prolazna prehlada...a ono bronhitis...bas mi je mila zao...zato cu ti sada staviti SidYushe da mi budes cila i vesela .🤗 🤗🤗

Sneha.Love thumbnail
Posted: 9 years ago



Radio button

Good Afternoon sweet Rainbowians 🤗

Evo, mali poklon od mene, ako zelite ponovo da slusate pesmu, samo refresh the page (pritisnite onu zakrivljenu strelicu na vrhu stranice u onom dugackom pretrazivacu)

Chris Norman: For You ❤️  SidYusha ❤️ ❤️ forever in our hearts
❤️

well the first time I saw you
on that cold winter's day
I was trapped between heaven and hell

dakle, prvi put kada sam te ugledao

toga hladnog  zimskoga dana

bio sam zarobljen izmedju raja i pakla

https://i.imgur.com/EKABGIz.gif❤️


and I really tried hard
to escape from your eyes
but my heart was too weak and I fell
for you

I stvarno sam svom snagom pokusao

da izbegnem tvoj pogled

ali moje je srce bilo slabo, i zaljubio sam se

u tebe ❤️

https://i.imgur.com/FBPP739.gif❤️

I knew nothing about you
but I just didn't care
in desire for you I was caught

nisam znao nista o tebi

ali me i nije bilo briga

bio sam uhvaceu u svojoj zudnji za tobom ❤️

https://i.imgur.com/oBnxapd.gif❤️


and I promised myself
I will never give up
I had no chance at all but I fought
for you

i obecao sam sebi

da nikada necu odustati

nisam imao uopste sanse, vec sam se borio

za tebe ❤️

https://i.imgur.com/27MqZ3t.gif https://i.imgur.com/VCEQ5iM.gif❤️


and we shared a few light years

in a land we called love
and your kiss was a dangerous gift

i podelili smo nekoliko svetlosnih godina

u zemlji koju smo zvali ljubav

i tvoj je poljubac bio opasni poklon ❤️

https://i.imgur.com/sV4XHow.gif

❤️
but my soul was addicted
to all that you gave
and I prayed und I cursed but I lived
for you

ali moja je dusa postala ovisna

o svemu sto si mi davala

i molio sam se... proklinjao...ali sam ziveo

za tebe ❤️

https://i.imgur.com/LnsSXbb.gif ❤️

well the last time I saw you
on that cold winter's day

poslednji puta kada sam te video

toga hladnog zimskog dana ❤️

https://i.imgur.com/Sj4sDhN.gif ❤️


oh I felt such a deep pain inside
and I wanted to hide it
away from your eyes
but my heart was too weak and I cried
for you

oh, osecao sam toliku duboku bol u sebi

i zeleo sam da je sakrijem

daleko od tvojih ociju

ali moje je srce bilo preslabo, i zaplakao sam

za tobom ❤️

https://i.imgur.com/emkI34w.gif ❤️

ooh you know I can't hide it

ooohhh...ti znas da ne umem to da sakrijem ❤️

https://i.imgur.com/11pOLb2.gif ❤️

I see it in your eyes

vidim to u tvojim ocima ❤️

https://i.imgur.com/PtMou6E.gif ❤️


baby ooh for you

baby...oohh... za tebe  ❤️

https://i.imgur.com/5CfSKPE.gif ❤️

Credit for all this beautiful avis: Bikica ❤️



Edited by loveansh - 9 years ago